AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Dictatorul Iohannis a plecat să joace golf, după ce a fost huiduit de români la Sibiu

15 noiembrie 2021
in Mass-Media
0
Iohannis Alba Golf.jpeg
19
SHARES
138
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

În plină criză politică şi sanitară, preşedintele Klaus Iohannis nu a mai fost văzut de ceva vreme. În ultimele 30 de zile, au fost mai puţin de jumătate lucrătoare pentru şeful statului, cel puţin din punct de vedere al agendei comunicate de site-ul Administraţiei Prezidenţiale.

Astăzi, însă, au apărut imagini cu preşedintele Klaus Iohannis de la Sibiu, acolo unde a fost întâmpinat de protestatari când mergea la slujba de duminică.

Slujba de la Administraţia Prezidenţială pare să nu o mai fi onorat-o de pe 4 noiembrie. Atunci găsim pe site ultima acţiune cu caracter public.

Astăzi, preşedintele a fost primit cu un mesaj ironic, chiar înainte de a intra în biserică. O femeie i-a strigat „Jó napot kívánok, PSD!”, mesaj pe care preşedintele însuşi la rostit, în aprilie 2020, pentru a ataca PSD.

Preşedintele Iohannis, din nou la golf

A venit apoi şi al doilea semn de activitate pe ziua de azi. Preşedintele Klaus Iohannis a fost din nou azi la Pianu de Jos, unde a jucat golf.

Potrivit unor surse de la faţa locului, șeful statului a ajuns la Pianul de Jos în jurul prânzului și a plecat puțin după ora 15. Pe acel teren de golf sunt 18 găuri, iar o partidă de golf durează aproximativ patru ore.

Nu este prima dată când președintele Iohannis joacă golf în plină criză politică și sanitară. Klaus Iohannis a mai frecventat clubul administrat de Werner Keul, om de afaceri din Sibiu și un apropiat al președintelui, și pe 30 octombrie, când se comemorau şase ani de la tragedia Colectiv.

Share8Tweet5Share2

Citiți și

5f491ab6 D19c 4bdf Bd41 Fdd886022d3a.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: „Eminescu ne-a lăsat o misiune: să nu ne lăsăm călcați în picioare”

15 iunie 2025
Img 8868.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: Mineriada din 1990 – o rană deschisă. Represiunea continuă în alte forme, în 2025

13 iunie 2025
Marius Lulea (AUR): „Atacurile orchestrate de Iohannis și Băsescu împotriva lui Georgescu trădează disperarea. Lasconi este doar o unealtă”
Mass-Media

Marius Lulea: Nicușor Dan ignoră voința a peste 5,3 milioane de români. Ne opunem creșterii taxelor

9 iunie 2025
Guvernul Romaniei Ciolacu.webp.webp
Mass-Media

În 2024, partidele s-au ospătat din banii românilor – Democrația pe bani publici: o farsă scumpă

9 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Sondaj – Românii consideră că alegerile nu s-au desfășurat corect

9 iunie 2025
Hidroelectrica Scaled 1 Scaled.jpeg
Mass-Media

Scandalul Hidroelectrica: Românii plătesc de trei ori mai mult pe energia din apă. Unde se scurg banii?

7 iunie 2025
Load More
Next Post
Klaus1 1024x637 1.jpg

”Monstruoasa coaliție” merge cu premierul la Cotroceni pentru binecuvântare de la Werner Iohannis

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

509773055 1030397375946255 1444949785172284102 N.jpg

Textul moțiunii de cenzură AUR împotriva Guvernului Bolojan. Ce conține documentul care face actualul Executiv să tremure

9 iulie 2025

...

Deputat Aur Ramona Bruynseels 780x470.jpg.webp.webp

Ramona Ioana Bruynseels acuză guvernul de „taxe absurde” și cere demisia acestuia: „Se ating de banii de pempărs ai bebelușilor”

9 iulie 2025

...

Leu.jpg

Leul scade pentru a treia zi consecutiv în fața euro. Cresc și celelalte valute majore

9 iulie 2025

...

Peiu Scaled.webp.webp

H.D Hartmann: AUR nu e partid naţionalist, ci e singurul partid identitar la ora actuală

9 iulie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In