AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Antreprenorii români nu mai au loc în Portul Constanța! Iohannis i l-a pus la dispoziție lui Zelenski – 4media.info

24 iunie 2022
in Mass-Media
0
George Simion Klaus Iohannis.jpg
20
SHARES
144
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

George Simion este revoltat. În opinia liderului AUR, Guvernul Nicolae Ciucă nu tratează cu respect antreprenorii români.

Oficialul partidului conservator crede că românii sunt puși pe ultimul loc de guvern și președinte, în contextul conflictului militar din Ucraina.

Un exemplu în acest sens reprezintă antreprenorii autohtoni, după ce România a deschis portul pentru multe vase străine, legate de importurile/exporturile din statul controlat de către Volodimir Zelenski.

„E rău că antreprenorii români nu pot să mai acosteze în Portul Constanţa. Nu mai au loc din cauza unei guvernări proaste şi din cauza faptul că sunt prea multe vase care acostează în Portul Constanţa.

Ar trebui ca românii să aibă prioritate în ţara lor, dar nici la nivel de agricultură, nici la nivel de energie, benzinării. Nu mai avem benzinării. De aceea nu mai poţi avea o politică suverană”, a mai declarat președintele AUR, pentru România TV, în emisiunea lui Victor Ciutacu.

„Nu mi se pare (n.r. – modul bizar în care au reacțioat Iohannis și Ciolacu). Cele două partide sunt în buzunarul lui Klaus Iohannis şi al sistemului. Aşa au fost băgaţi ei la guvernare. Nu au voie să mişte în front. Trebuie doar să execute.

Asta fac preşedinţii PSD şi PNL. E uimitor cum se prefac că se ceartă. Au acelaşi stăpăn. Îl duc pe Klaus Iohannis până în 2024 şi închină această ţară intereselor care beneficiază de pe urma secării resurselor României.

Noi ca ţară putem cu o politică coerentă hrăni un continent întreg. Nu se vrea asta, de aceea în Portul Constanţa nu sunt grânele româneşti principalele aflate la export, ci grânele din Ucraina. Nu mai contează poziţia noastră strategică”, a mai declarat liderul AUR.

Share8Tweet5Share2

Citiți și

5f491ab6 D19c 4bdf Bd41 Fdd886022d3a.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: „Eminescu ne-a lăsat o misiune: să nu ne lăsăm călcați în picioare”

15 iunie 2025
Img 8868.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: Mineriada din 1990 – o rană deschisă. Represiunea continuă în alte forme, în 2025

13 iunie 2025
Marius Lulea (AUR): „Atacurile orchestrate de Iohannis și Băsescu împotriva lui Georgescu trădează disperarea. Lasconi este doar o unealtă”
Mass-Media

Marius Lulea: Nicușor Dan ignoră voința a peste 5,3 milioane de români. Ne opunem creșterii taxelor

9 iunie 2025
Guvernul Romaniei Ciolacu.webp.webp
Mass-Media

În 2024, partidele s-au ospătat din banii românilor – Democrația pe bani publici: o farsă scumpă

9 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Sondaj – Românii consideră că alegerile nu s-au desfășurat corect

9 iunie 2025
Hidroelectrica Scaled 1 Scaled.jpeg
Mass-Media

Scandalul Hidroelectrica: Românii plătesc de trei ori mai mult pe energia din apă. Unde se scurg banii?

7 iunie 2025
Load More
Next Post
Ciuca.jpg

Peste 40.000 de firme româneşti au dat faliment în ultimul an – 4media.info

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

Lulea Marius.jpg

Marius Lulea (AUR): „Statul pedepsește antreprenorii în loc să-i sprijine”

4 iulie 2025

...

Lulea Marius.jpg

Marius Lulea (AUR): În 5 ani au triplat impozitul pe dividende și au crescut de 4 ori TVA-ul în construcții!

3 iulie 2025

...

Nicusor Dan Ilie Bolojan 1.jpg

Țara, condusă în haos! Peste jumătate dintre români NU mai cred în direcția Guvernului Bolojan!

3 iulie 2025

...

Bolojan 3.jpg

Peste jumătate dintre români cred că Guvernul Bolojan duce țara într-o direcție greșită

3 iulie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In