AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Flutur, demisia! Ia-ți zborul!

25 ianuarie 2024
in Atitudini
0
Flutur Demisia Protest Aur Suceava.jpg
23
SHARES
164
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Președintele Consiliului Județean Suceava, domnul Gheorghe Flutur, tocmai ce mi-a făcut o propunere „bărbătească” de a candida la președinția Consiliului Județean, menționând că dacă acesta nu va câștiga cursa, atunci va pleca din politică acasă. Am eu, în schimb, o propunere mult mai bună pentru domnul Flutur: dă-ți demisia, pleacă acasă acum, ca să nu te faci de râs când vor veni alegerile.

Flutur, demisia! Sunt oarecum uimit că domnul Flutur încă are tupeul să iasă în public și să lanseze astfel de provocări, după toate tunurile pe care le-a dat în Suceava. Acest baron local cu aere de administrator de bloc, fost pedelist, fost peledist, actualmente așa-zis liberal, nu doar că a sărăcit Suceava, ci a și pus cotul la construirea unei țesături de corupție și incompetență care a acaparat, în decursul ultimilor douăzeci de ani, întreaga administrație publică din județ.

Sub domnia marelui traseist politic Flutur, Suceava a ajuns în topul celor mai sărace județe din țară. Și-a alungat proprii cetățeni în afara țării, a defrișat tot ce se putea defrișa, a stors până și ultimul bănuț pe care a pus mâna, iar acum domnul Flutur le cere oamenilor să îl voteze încă o dată, de dragul „vremurilor bune”. Ar fi hilar dacă nu ar fi trist!

În spatele oilor electorale și a camioanelor de păduri care, conform domnului Flutur, s-au transportat singure pe meleaguri austriece, s-au ascuns, de fapt, frustrările unui individ care s-a crezut, în mod real, un fel de Guvernator al unui Imperiu al minciunilor care a ruinat viețile a zeci de mii de români. Mereu invincibil, mereu de neatins, mereu la butoanele puterii.

Flutur, demisia! Ia-ți zborul!

În timp ce sucevenii sufereau, Gheorge Flutur se îmbogățea. Cinci terenuri și o casă de locuit trecută pe numele fiului său, autoturisme de lux primite drept „donație” de la rudele sale, conturi bancare pline de bani, ponei, restaurante și iazuri. Cam așa arată averea unui baron local „sărac”, care nu deține mai nimic pe numele său, conform declarației de avere publicată de acesta.

Românii știu însă, domnule Flutur, cine sunteți cu adevărat. Degeaba vă obligați angajații din administrația publica să iasă la proteste fictive, degeaba lansați provocări politice la adresa subsemnatului. După zeci de ani de furt din banul public, bătaie de joc la adresa electoratului și defrișat pădurile seculare ale județului, oamenii s-au săturat. Și pe bună dreptate, având în vedere cele întâmplate.
Sucevenii nu mai vor să fie sub stăpânirea unei mafii a pădurilor, sucevenii nu mai vor să moară în sensuri giratorii construite fară pic de cap. Nimeni nu mai vrea să fie sub stăpânirea neo-feudală marca Flutur, în care baronii iau totul iar oamenii rămân să se descurce cum pot. Era voastră, a guvernatorilor intereselor meschine, a ajuns la final.

Duminică, la ora 15:00, îi așteptăm pe toți bucovinenii, pe toți sucevenii, să participe la protestul anunțat în Suceava.

Sunteți invitat și dumneavoastră, domnule Flutur, ca să vedeți, poate pentru prima oară în viața dummeavoastră, că sprijinul pe care credeți că îl aveți din partea populației nu reprezintă nimic mai mult decât o iluzie. Prea mult ați trăit în propria bulă informațională, e vremea să coborâți în mulțime și să trageți ponoasele.


Dreptate pentru Suceava, dreptate pentru România!

Share9Tweet6Share2

Citiți și

George Simion Presedintele Romaniei Scaled.jpg
Atitudini

Vești importante pentru toți românii!

11 iulie 2025
Sanatatii 16 9.jpg
Atitudini

Ministerul Sănătății trebuie să respecte obligația legală de a crea servicii în comunitate pentru pacienții psihiatrici!

9 iulie 2025
Muncii Familiei 16 9.jpg
Atitudini

Ministrul Ministerul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale trebuie să ne comunice numărul de victime ale abuzului sexual în România!

7 iulie 2025
Ccr Prime Bani.jpeg
Atitudini

Nesimțire fără margini la CCR

2 iulie 2025
Guvernul Romaniei.jpg
Atitudini

Domnul Ilie Bolojan trebuie să ne comunice, clar, care sunt cheltuielile noului aparat guvernamental!

2 iulie 2025
Protest Romani 22 Iunie 38 Scaled.jpg
Atitudini

Raport George Simion, Președinte AUR, 23-29 iunie

1 iulie 2025
Load More
Next Post
Florin Puscasu 3.jpeg

Deputatul AUR Florin Pușcașu cere premierului să-și justifice întârzierea avizului negativ pentru funcționarea gropii de gunoi de pe Mestecăniș. Ministrului Mediului: Procedura de reglementare, de emitere/respingere a solicitării Autorizaţiei Integrate de Mediu (AIM)  este în derulare - Digipres.ro

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

George Simion Presedintele Romaniei Scaled.jpg

Vești importante pentru toți românii!

11 iulie 2025

...

Catalin Ghinararu.jpg

Cătălin Ghinăraru (AUR): „Aproape o treime din forța de muncă cu studii superioare lucrează în sectorul public. E una dintre marile probleme ale economiei românești.”

11 iulie 2025

...

Ursula.webp.webp

Von der Leyen becomes extremely vulnerable after AUR censure motion – Pandora’s Box has been opened

11 iulie 2025

...

Deputat Aur Ramona Bruynseels 780x470.jpg.webp.webp

Ramona Ioana Bruynseels (AUR): „Statul e dator vândut și cere sacrificii de la cei mai corecți români”

10 iulie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In