AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Cozmin Gușă: „Singurul motiv pentru care George Simion este interzis în Moldova și în Ucraina este cel legat de faptul că este unionist”

1 februarie 2024
in Mass-Media
0
George.jpeg
23
SHARES
167
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Analistul politic Cozmin Gușă susține că nu înțelege motivul pentru care Marcel Ciolacu este nevoit să apeleze la alte țări pentru a afla de ce George Simion este interzis în Moldova și în Ucraina. Cu toate serviciile secrete pe care România le are, Marcel Ciolacu se face de râs din funcția de premier.

Cozmin Gușă spune că singurul motiv pentru care George Simion este interzis în Moldova și în Ucraina este cel legat de faptul că este unionist.

Iată ce a spus acesta: „Nu se știe că rusofilii și rusofonii l-au blocat să intre în Moldova pentru că este unionist? Nu se știe că ucrainenii au marșat la chestia asta pentru că, într-adevăr, a zis de sute de ori că vrea Bucovina, Herța, sudul Basarabiei înapoi la patria mamă, pentru că ele au fost rupte de către sovietici și lipite Ucrainei? Nu mai insist pe această temă, dar este limpede, prieteni, că Marcel Ciolacu a făcut o mare, mare gafă care, repet, afectează țara, dar și pe el, dintr-un singur motiv: l-a speriat cineva foarte rău că AUR-ul și George Simion cresc în mod necontrolat și alții l-au păcălit să facă asemenea demersuri, care ne fac de râs.„

Analistul politic a vorbit și despre atacul hackerilor la baza de date din Parlament: „Marcel Ciolacu, prin oamenii săi, ne-a explicat ieri că au venit hackerii la Camera Deputaților, că este un atac al extremiștilor, al rusofililor, că se desfășoară în toată Europa așa ceva, că trebuie să ne păzim; adică tot asta ne-a spus: „băi, ăștia de la AUR sunt de vină, că ei ne-au hackerit. Mi-au furat mie buletinul și au furat altora cardurile”. Păi ce să faci, mă, că-s date publice, și cu buletinul tău, și cu cardurile. Se întreba azi Marcel Ciolacu, în mod fals, în conferința de presă, dacă o fi accesat vreun credit cu buletinul; sigur că a fost o glumiță.„

Dacă doriți să susțineți acest proiect media independent acum o puteți face. Apăsați aici.

Share9Tweet6Share2

Citiți și

5f491ab6 D19c 4bdf Bd41 Fdd886022d3a.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: „Eminescu ne-a lăsat o misiune: să nu ne lăsăm călcați în picioare”

15 iunie 2025
Img 8868.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: Mineriada din 1990 – o rană deschisă. Represiunea continuă în alte forme, în 2025

13 iunie 2025
Marius Lulea (AUR): „Atacurile orchestrate de Iohannis și Băsescu împotriva lui Georgescu trădează disperarea. Lasconi este doar o unealtă”
Mass-Media

Marius Lulea: Nicușor Dan ignoră voința a peste 5,3 milioane de români. Ne opunem creșterii taxelor

9 iunie 2025
Guvernul Romaniei Ciolacu.webp.webp
Mass-Media

În 2024, partidele s-au ospătat din banii românilor – Democrația pe bani publici: o farsă scumpă

9 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Sondaj – Românii consideră că alegerile nu s-au desfășurat corect

9 iunie 2025
Hidroelectrica Scaled 1 Scaled.jpeg
Mass-Media

Scandalul Hidroelectrica: Românii plătesc de trei ori mai mult pe energia din apă. Unde se scurg banii?

7 iunie 2025
Load More
Next Post

Reporterii Digi24 - trompetele guvernării PSD-PNL. Au primit 1 milion de euro din bani publici

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

509773055 1030397375946255 1444949785172284102 N.jpg

Petrișor Peiu (AUR): 1 iulie aduce cel mai dur val de scumpiri din ultimii ani

21 iunie 2025

...

Palada.jpg

Mirel Palada: „Românii și-au votat călăul”. Un rechizitoriu despre colaps, multinaționale și ironia amară a votului

21 iunie 2025

...

Simion.jpg

George Simion: „Toți parlamentarii AUR vor vota contra unui guvern condus de Anca Dragu. Alegerile au fost fraudate!”

20 iunie 2025

...

Justitiei 16 9.jpg

Autoritatea Naţională pentru Cetăţenie și Ministerul Justiției trebuie să ne comunice dacă s-au exercitat presiuni pentru ca cetățeanul german Fritz Dominic să primească cetățenia română!

20 iunie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In