AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Europarlamentarul Claudiu Târziu: Suntem martori la cea mai mare victorie a statului subteran asupra forțelor democratice și suveraniste din ultimii 35 de ani

12 martie 2025
in Mass-Media
0
Claudiu Tarziu.jpg
19
SHARES
137
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Europarlamentarul Claudiu Târziu, președintele CNC AUR, a avertizat cu privire la starea României, menționând că asistăm la cea mai mare victorie a statului subteran asupra forțelor democratice și suveraniste din ultimii 35 de ani.

Potrivit europarlamentarului român, mișcarea suveranistă din România a fost compromisă încă din 6 decembrie 2024.

„Astăzi suntem martori la cea mai mare victorie a statului subteran asupra forțelor democratice și suveraniste din ultimii 35 de ani.

Ceea ce trebuia să fie revoluția unei generații a fost caricaturizat și trimis în derizoriu de regimul ilegitim născut din lovitura de stat organizată de CCR.

Suntem pe marginea prăpastiei și așteptăm salvarea de la un cuplet binecuvântat de dl Călin Georgescu.

Avem un gust amar când realizăm că dl George Becali ne-a dat rezultatul problemei încă de acum o lună de zile.

Mă uit în urmă și am impresia că nici nu putea să se termine altfel.

Ne-am acomodat prea repede „canoanelor” politicii de sistem și am intrat în jocul unor huligani politici care ne-au interzis să vorbim, să protestăm, să ne revoltăm.

Mișcarea suveranistă a fost compromisă în 6 decembrie, odată cu apelul la inacțiune lansat chiar de cei care ar fi avut datoria și dreptul să ceară oamenilor să iasă în stradă.

Astăzi ținem capul plecat și ne măsurăm de zece ori cuvintele în fața poliției spirituale. Nu mai îndrăznim să spunem lucrurilor pe nume de frica unor crainice de la televiziune, a grupării de cenzori ideologi de la CNA și a Securității lui Predoiu.

Căutați în cartea de istorie Reforma Franceză de la 1789. Nu veți găsi așa ceva, pentru că națiunile nu fac reforme când ajung la capătul răbdării, națiunile fac revoluție!

Se apropie rapid momentul în care trebuie să discutăm despre responsabilități, complicități și trădarea idealului național.

Cea mai cumplită trădare, din punctul meu de vedere, este chiar supunerea oarbă, fanatică, idolatră, în dispreț față de soarta unei națiuni și de pericolele uriașe care pândesc România”, a transmis, miercuri, europarlamentarul Claudiu Târziu.

 

Share8Tweet5Share2

Citiți și

5f491ab6 D19c 4bdf Bd41 Fdd886022d3a.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: „Eminescu ne-a lăsat o misiune: să nu ne lăsăm călcați în picioare”

15 iunie 2025
Img 8868.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: Mineriada din 1990 – o rană deschisă. Represiunea continuă în alte forme, în 2025

13 iunie 2025
Marius Lulea (AUR): „Atacurile orchestrate de Iohannis și Băsescu împotriva lui Georgescu trădează disperarea. Lasconi este doar o unealtă”
Mass-Media

Marius Lulea: Nicușor Dan ignoră voința a peste 5,3 milioane de români. Ne opunem creșterii taxelor

9 iunie 2025
Guvernul Romaniei Ciolacu.webp.webp
Mass-Media

În 2024, partidele s-au ospătat din banii românilor – Democrația pe bani publici: o farsă scumpă

9 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Sondaj – Românii consideră că alegerile nu s-au desfășurat corect

9 iunie 2025
Hidroelectrica Scaled 1 Scaled.jpeg
Mass-Media

Scandalul Hidroelectrica: Românii plătesc de trei ori mai mult pe energia din apă. Unde se scurg banii?

7 iunie 2025
Load More
Next Post
Anca A.jpg

Anca Alexandrescu: Sufrageria penală dă atacul la Simion și se face scut pentru Ponta!

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

George Simion Presedintele Romaniei Scaled.jpg

Vești importante pentru toți românii!

11 iulie 2025

...

Catalin Ghinararu.jpg

Cătălin Ghinăraru (AUR): „Aproape o treime din forța de muncă cu studii superioare lucrează în sectorul public. E una dintre marile probleme ale economiei românești.”

11 iulie 2025

...

Ursula.webp.webp

Von der Leyen becomes extremely vulnerable after AUR censure motion – Pandora’s Box has been opened

11 iulie 2025

...

Deputat Aur Ramona Bruynseels 780x470.jpg.webp.webp

Ramona Ioana Bruynseels (AUR): „Statul e dator vândut și cere sacrificii de la cei mai corecți români”

10 iulie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In