AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Acuze dure aduse de George Simion lui Marcel Ciolacu: Folosește instituțiile statului pentru poliție politică –

11 octombrie 2022
in Mass-Media
0
George Simion Ii Da Replica Lui Marcel Ciolacu. Ce A Transmis Presedintele Aur 1280x720 1.jpg
56
SHARES
402
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Președintele AUR, George Simion, acuză o acțiune de poliție politică pusă la cale de liderul PSD Marcel Ciolacu și prietenul său, șeful Inspectoratului de Poliție Buzău Pantazi Laurențiu, prin care i sa fabricat un dosar penal și suspendarea abuzivă a permisului de conducere deși acestuia nu i s-a comunicat decizia și refuză să îi prezinte această dovadă.

„Sunt în fața Inspectoratului de Poliție Buzău, unde comisarul șef de poliție Pantazi Laurențiu lipsește de la muncă. Lipsește și astăzi, lipsește toată săptămâna. Am venit pentru că de o săptămână de zile, această instituție, I.P.J. Buzău, nu îmi arată documentul prin care carnetul meu ar fi fost suspendat. E o bătaie de joc ce se întâmplă aici, la Buzău, cum e o bătaie de joc ce se întâmplă în toată țara. Am fost mai devreme în audiență la adjunctul I.P.J. Buzău, la domnul Boancă, care a spus că undeva mâine poate îmi va face dovada acestui document. Am fost victima unui abuz al poliției, un abuz politic, pentru că domnul Pantazi este prieten la cataramă cu domnul Ciolacu.

De o săptămână de zile nu primesc vreun înscris, că mi s-a comunicat suspendarea carnetului de conducere. Vă dați seama? Eu fiind deputat, ce trebuie să îndur și ce îndură un om de rând căruia ușor i se poate înscena genul ăsta de atitudine. Mi s-a spus la Udriște, la Poliția Udriște, că aveam carnetul suspendat. Nimeni din I.P.J. Buzău unde m-am deplasat astăzi și unde am făcut cerere încă de vinerea trecută, nu poate să arate că mi s-a făcut vreo comunicare în sensul suspendării carnetului meu. Dar voi, în presă ați asistat la multe știri în care eu, ca un inconștient, aș fi condus cu permisul suspendat. Nu am vrut până acum, până în ziua asta de luni, să intru în acest live despre cazul meu dus cu forța la 3 dimineața la Brigada de Poliție din București. Dacă nu vedeam accidentul doamnei Monica Macovei, căreia nu i s-a luat carnetul de conducere, care nu are dosar penal, dar eu, că am făcut un accident ușor, fără victime, cu înțelegere amiabilă, a fost o tamponare între mine și o mașină care era în față.

Nu mi s-a spus că am carnetul suspendat, dar nimeni nu îmi arată de 5 luni de zile vreo dovadă că am carnetul suspendat. Vă dați seama în ce țară trăim? Toate aceste abuzuri vor fi documentate și cei care au comis abuzuri. Eu am mari semne de întrebare că tot acest caz nu a fost orchestrat de prietenii domnului Ciolacu, printre care și comandantul Inspectoratului Județean de Poliție, dl. Pantazi. Înțeleg că aici e o încrengătură de mafii de fini, de cumătrii, de rude în tot județul Buzău. O să ne ocupăm de aceste cazuri și o să intrăm în direct instituție cu instituție. Fiecare om care probabil în momentul ăsta stă și scrie la o dovadă care nu a existat, că mi s-ar fi suspendat carnetul de conducere. Repet, sunt mulți români care au trecut prin confruntări cu Poliția Rutieră, prin abuzuri comise de instituțiile statului și nu are cine să îi apere. Sunt român simplu. Eu o să mă apăr singur, avându-vă pe voi alături și vă rog să îmi fiți alături, pentru că de o lună de zile fel de fel de înscenări caută să ni se facă. Și aici, în Buzău, județul domnului Ciolacu și în toată țara. O zi bună tuturor! Lupta continuă.”, a declarat Marcel Ciolacu.

Share22Tweet14Share6

Citiți și

5f491ab6 D19c 4bdf Bd41 Fdd886022d3a.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: „Eminescu ne-a lăsat o misiune: să nu ne lăsăm călcați în picioare”

15 iunie 2025
Img 8868.jpeg
Mass-Media

Senatorul AUR Costache Chertif: Mineriada din 1990 – o rană deschisă. Represiunea continuă în alte forme, în 2025

13 iunie 2025
Marius Lulea (AUR): „Atacurile orchestrate de Iohannis și Băsescu împotriva lui Georgescu trădează disperarea. Lasconi este doar o unealtă”
Mass-Media

Marius Lulea: Nicușor Dan ignoră voința a peste 5,3 milioane de români. Ne opunem creșterii taxelor

9 iunie 2025
Guvernul Romaniei Ciolacu.webp.webp
Mass-Media

În 2024, partidele s-au ospătat din banii românilor – Democrația pe bani publici: o farsă scumpă

9 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Sondaj – Românii consideră că alegerile nu s-au desfășurat corect

9 iunie 2025
Hidroelectrica Scaled 1 Scaled.jpeg
Mass-Media

Scandalul Hidroelectrica: Românii plătesc de trei ori mai mult pe energia din apă. Unde se scurg banii?

7 iunie 2025
Load More
Next Post
George Simion Aur.png

George Simion: „Au început să le vină facturile. Toate facturile sunt executorii. Românilor li se vor lua proprietăţile, de către bănci şi distribuitori” -

Activitatea AUR din Parlament

Caravana Medicală AUR

1750372853 Maxresdefault.jpg

(video) George Simion – Episodul 1: Cum ne-au furat Alegerile – MAREA MANIPULARE

19 iunie 2025

Ans Lipa.jpeg

Cum distruge sistemul sportul românesc – și de ce nu funcționează nimic în țara asta

19 iunie 2025

...

Adrian Axinia: ECR cere investiții reale în transport, nu cheltuieli nejustificate pe obiective climatice radicale!

Adrian Axinia (AUR): Mai ușor cu festivismul, pentru că PNRR nu a fost încă prelungit

19 iunie 2025

...

1750344695 Nicusor.jpg

SRS: Un individ ajuns prin fraudă preşedinte al României, îl va numi, ca o consecinţă a fraudei, pe un altul drept premier

19 iunie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In