AUR News
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact
No Result
View All Result
AUR News
No Result
View All Result

Marius Lulea: Lovitura de stat din 1989 a distrus România, ne-a făcut să plecăm, iar țara nu mai are suveranitate și demnitate

21 decembrie 2024
in Mass-Media
0
Marius Lulea.jpg
21
SHARES
149
VIEWS
Share on FacebookShare on Twitter

Marius Lulea, prim-vicepreședintele AUR, critică vehement consecințele loviturii de stat din 1989, pe care o consideră începutul distrugerii României. „În 1989, nu am asistat la o revoluție autentică, ci la o lovitură de stat care a distrus țara și a condamnat generații întregi la exil. România nu mai are suveranitate, iar demnitatea poporului nostru a fost călcată în picioare,” afirmă acesta.

Lulea susține că evenimentele din decembrie 1989 au fost orchestrate pentru a menține vechile structuri la putere sub o altă formă. „Au schimbat doar măștile. Cei care ne-au condus spre frig, foame și frică înainte de 1989 sunt aceiași care au distrus economia, au vândut resursele și au trimis milioane de români să caute o viață mai bună în străinătate,” declară liderul AUR.

El trage un semnal de alarmă cu privire la pierderea suveranității naționale. „Astăzi, România este o țară condusă de interese străine și cercuri de influență care ne privesc doar ca pe o sursă de profit. Demnitatea noastră a fost înlocuită cu servilismul, iar poporul a fost abandonat de cei care ar fi trebuit să-l reprezinte,” adaugă acesta.

Lulea consideră că plecarea masivă a românilor din țară este una dintre cele mai mari tragedii post-decembriste. „Românii pleacă pentru că au fost trădați. Milioane de familii sunt destrămate, iar țara noastră își pierde forța de muncă și viitorul. Cei care au orchestrat lovitura de stat din 1989 sunt responsabili pentru această catastrofă,” afirmă el cu duritate.

În încheiere, Marius Lulea lansează un apel pentru recâștigarea suveranității și demnității naționale. „Nu putem continua să fim o colonie, să fim controlați de alții și să privim neputincioși cum țara noastră este distrusă. România trebuie să redevină a românilor, iar poporul să-și recâștige demnitatea. Este timpul să ne ridicăm pentru ceea ce am pierdut.”

Mesajul său este unul de revoltă și speranță, adresat tuturor românilor care își doresc o țară cu adevărat liberă.

Share8Tweet5Share2

Citiți și

Fritz Grindeanu Bolojan.png
Mass-Media

Marius Lulea: „Cum să faci un guvern din patru partide politice, plus minoritățile. Ce vedem astăzi este o tocăniță politică

5 iunie 2025
Petrisor Peiu Marius Lulea Gianina Serban.webp.webp
Mass-Media

AUR respinge noile creșteri de taxe: „Nu vom susține un stat scump și ineficient”

4 iunie 2025
Eb461bc9 62a2 4d1c 9a3a 79422ac5d516.jpeg
Mass-Media

Deputatul Dorel Vulpoiu: „Trianonul nu este o simplă filă de istorie”

4 iunie 2025
Nicusor Dan.webp.webp
Mass-Media

Nicușor Dan s-a sucit: Polonezul Nawrocki e pro-european, nu mai e pro-rus

3 iunie 2025
George Simion 2024 Scaled.jpg
Mass-Media

Alegeri anticipate? Coșmarul sistemului: AUR ar câștiga cu 35%, restul se prăbușesc

3 iunie 2025
Marian Enache Ilie Bolojan Nicusor Dan Ccr.webp.webp
Mass-Media

Poporul contestă alegerile – 32% dintre cetățeni consideră că alegerile prezidențiale nu au fost corecte

3 iunie 2025
Load More
Next Post
Lulea.jpg

Marius Lulea (AUR): „Atentatul din Germania arată că nu tot ce vine din Vest e bun. Imigrația e o problemă națională”

Activitatea AUR din Parlament

AURnews

Caravana Medicală AUR

Fritz Grindeanu Bolojan.png

Marius Lulea: „Cum să faci un guvern din patru partide politice, plus minoritățile. Ce vedem astăzi este o tocăniță politică

5 iunie 2025

...

1749161368 Maxresdefault.jpg

(video) George Simion – Percheziții asupra unui prieten doar pentru că m a susținut! Discurs în Statele Unite!

5 iunie 2025

George Simion Sua Orlando.jpeg

Discurs în Statele Unite! Fața urâtă a sistemului, dar nu vom ceda! | VIDEO

5 iunie 2025

...

George Simion Salina Praid.jpeg

Tăcere, incompetență și minciună la Salina Praid! Cine răspunde pentru distrugerea unei resurse a României?

5 iunie 2025

...

AUR News

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Navigare

  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

Link tree

No Result
View All Result
  • Atitudini
  • Declarații politice
  • Mass-Media
  • Contact

© 2022 AURnews - Site-ul simpatizanților partidului AUR.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In